Vosk na syr (parafín)

Dostupnosť: duża ilość
Odoslané do: 24 godziny
Jednotková cena: 5,22 € 5.22
quantity kg

product unavailable

pridať do zoznamu želaní
Pin It

Popis

Červený vosk je vyrobený z parafínu a včelieho vosku, farbený pomocou vhodných aditív.
Červený vosk sa používa v mliekarenstve na poťahovanie syrených a zrejúcich syrov. Chráni pred vysušením, znečistením a mikróbom. Naviac je veľmi pekný na pohľad.

Pozrite sa na video, ako aplikovať syrový vosk:

 

Vosk je neoddeliteľnou súčasťou syra, takže sa vyplatí potiahnuť syry (hlavne tie, ktoré sú k predaji), pretože ich hmotnosť - a teda aj cena - narastie.

 

Vosky sú charakteristické dobrou priľnavosťou a elastickosťou, čo umožňuje dobrú priliehavosť k povrchu syra. Tieto vosky splňujú všetky požiadavky a normy, aby mohli prísť do kontaktu s potravinami.

Výroba voskov na syry sa vykonáva v súladu s platným kodexom GMP (Good Manufacturing Practice). Výrobní proces prebieha v samostatnom priestore určenom pre tento účel a všetky použité suroviny, prísady a balenia sú predmetom špeciálneho systému kontroly prijatia a uvoľnenia do výroby. Ďalšou z požiadaviek GMP sú taktiež kontroly čistoty a obsahu látok v hotových výrobkoch


Kontroly voskov na syry sa robia v špecializovaných jednotkách a týkajú sa hlavne obsahu WWA (polycyklické aromatické uhľovodíky), benzo(a)pyrénu, plnenie normy FDA 172.886 a obsahu ťažkých kovov. Výsledky testov poskytujú základ pre stanovenie spokojnosti nariadení (WE) 1935/2004 o materiáloch a predmetoch určených pre styk s potravinami.

Každá časť výroby syrov prechádza testami štandardov fyzikálne-chemických vlastností, v súladu s technickými podmienkami.

Na výrobu voskov bolí použité príslušné potravinárske farbivá. Tieto farbivá musí byť uvedené v zozname schválených farbív pre použitie v potravinách, v súladu s požiadavkami smernice 94/36/WE Európskeho parlamentu a rady zo dňa 30. júna 1994 o farbivách používaných v potravinách (v pozmenenom znení).

Nami ponúkané vosky splňujú požiadavky a môžu sa teda bezpečne používať ako kôrky syrených a zrejúcich syrov.

 

Cena za 1 kg vosku (+/- 5%).

Súvisiace produkty

Inni klienci kupili również
nahor
Shop is in view mode
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium