Baránkovia a iné maslové dekorácie na veľkonočný stôl
Beránci a jiné máslové dekorace na velikonoční stůl

Veľkonočné stoly pred tým zdobilo mimo iných aj maslo v tvare baránka. Vráťme sa k tradícii! V niekoľkých krokoch vám ukážeme, ako vyrábať veľkonočné dekorácie z masla. Nie je to vôbec ťažké!

V našom obchode je k dispozícii niekoľko drevených maslových foriem. Jedná sa o vysoko kvalitné formy vyrobené ručne v poľských Tatrách. Ponúkame baránkov v 5 rôznych veľkostiach a okrem nich taktiež kohútov, sliepky a ploché formy v tvare hviezdy či kvetín. Použijeme variantu “great”. Rôzne formy sa však hodia po celý rok, nielen na Veľkú noc!


Najprv by mala byť forma dôkladne namastená teplým olejom. Formu by ste nemali dopredu umývať vodou, pretože drevo sa môže zdeformovať. Horúci stolový olej je možné nanášať napríklad štetcom. Po namazaní by mala byť forma ponechaná na niekoľko hodín, aby sa olej dôkladne vsiakol do dreva.

 

Formy na maslo sú k dispozícii v našom obchode :

 

https://serowar.cz/cs_CZ/c/Formy-na-maslo/31

 

baranki

 

 

baranki

 

 

Je forma připravena? Můžeme tedy začít - máslo by mělo mít pokojovou teplotu a formu vložíme na chvíli do studené vody, pak do ní vložíme máslo a zavřeme. Formu stlačíme a zbytek másla, který vyleze ven utřeme prsty.
Naše tříletá dcera nám pomohla vytvořit beránka - je to zábava pro celou rodinu!

 

 

baranki

 

 

baranki

 

 

baranki

 

 

baranki

 

 

baranki

 

 

baranki

 

 

Pripravenú formu s maslom vložíme cez noc do chladničky alebo do studenej vody aby maslo stuhlo. Chladené maslo by malo mierne vyčnievať z formy, takže je jednoduchšie ju odstrániť. Forma sama o sebe má taktiež zvláštny tvar, ktorý je pri rozložení formy užitočný. Ajtak je niekedy dobré si pri vyberaní masla pomôcť nožom.

 

 

baranki

 

 

baranki

 

 

baranki

 

 

baranki

 

 

baranki

 

 

baranki

 

 

Náš baránok je pripravený! Môže byť ozdobený napr. redkvičkami.

Formy na maslo sú k dispozícii v našom obchode:

https://serowar.cz/cs_CZ/c/Formy-na-maslo/31

 

nahor
Shop is in view mode
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium